BBOM Ankara: “Meraklı Kediler Güneş Enerjilerine Kavuştular!

“Meraklı Kediler Güneş Enerjilerine Kavuştular!
IMG_9127 copy
BBOM Ankara Meraklı Kedi İlkokulu ekolojik bir okul olma yolunda en önemli adımlardan birisi olarak gördükleri güneş enerjisinden elektrik üreten sistemlerine kavuştular. Almanya Ankara Büyükelçiliği tarafından okula hediye edilen bu sistemden elde edecekleri enerjiyle yazları %80 oranında, kışları %30 oranında okullarının elektrik tüketimini karşılama fırsatı bulacaklar.
IMG_9049 copy                IMG_9017 copy
Meraklı Kediler bugün okul elektriğini sağlayan panellerin yanı sıra yine güneş enerjisinden elektriğini alan sokak lambasıyla ve güneş enerjisiyle çalışan oyuncaklarla tanıştılar.
IMG_9234 copy
Meraklı Kediler, BBOM Ankara kooperatifi üyeleri ve gönüllüleri, Almanya Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, TEMA Vakfı Ankara Temsilcisi Mukadder Ekremoğlu, 350 Ankara grubundan Önder Algedik, TEMEV (Temiz Enerji Vakfı) temsilcisi Tülin Keskin, GÜNDER (Güneş Enerjisi Derneği) temsilcisi Faruk Telemcioğlu, İncek Köy Muhtarı,  Melek İpek İlköğretim okul müdürü Selver Şenay Kocaalp ve öğretmenlerinin de katıldığı tören minik bir şenlik havasında gerçekleşti. “