BBOM İzmir: Çocuklar Okullarının Adını Koydu!

Sevgili Dostlar,

Okulumuzun adını belirlemek, harcadığımız bunca emeği somutlaştırmak ve bize yeni bir hedef göstermesi açsından önemliydi. Yeni bir BBOM okulunun adını belirlerken, okulumuzun en önemli unsurlarının fikirlerinin dikkate alınması ve onların gerçekten dinlenmesi için Piri Reis öğretmenleri Zehra Sarıoğlu Pehlivan ve Yusuf Varlı bizlere yardımcı oldu.

Yapılan yaratıcı drama ve oryantiring çalışması sonucunda artık BBOM-İzmir okulunun da çocuklarının seçtiği bir ismi var: “Renkli Orman”.

Son aşaması resimleme olan çalışmada okulun ismi hakkındaki fikirlerini paylaşan her çocuğun önerileri değerlendirildi ve uzun bir isim listesi oluştu. Bunlar arasında kooperatif üyelerinin oylamasıyla öne çıkan 4 ismi çocuklar oyladılar ve okullarının ismini belirlediler. Ebeveynler olarak geride kalmayı başarabilmek de bizim için güçlü bir demokrasi sınavı oldu. 🙂

Hazırlıklarımız sırasında çok emeği geçen Arzu Yetginer’e, çalışmayı organize eden Zehra Sarıoğlu Pehlivan ve Yusuf Varlı’ya, katılan bütün üye ve dostlarımıza teşekkür ederiz.