BBOM Koşan Kaplumbağa Anaokulu burslularını arıyor!

Başka Bir Okul Mümkün İstanbul Anadolu Eğitim Kooperatifi olarak, Moda’daki Koşan Kaplumbağa Anaokulu’na (3-6 yaş) 2017 – 2018 okul yılında katılacak olan çocuklara, ihtiyaçları oranında sağlanacak bursların başvurularını almaya başladık.

BBOM okullarında burslar başarı değil ihtiyaç odaklıdır. Sosyal, kültürel, ekonomik farklılıkları olan çocukların bir arada eğitim-öğretim sürecine katılmalarını önemseyen, toplumsal adalet ilkesini gözeten özgün bir finansal yaklaşımla işletilen ve kar amacı gütmeyen BBOM okullarında; BBOM Derneği tarafından belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde tam (%100) ve kısmi (%75, %50, %25 ) olmak üzere okuldaki çocuk sayısının minimum %10’u oranında burs sağlanır. Bu oranın her yıl arttırılarak %25 seviyesine çıkarılması hedeflenir.

Çocukları için burstan yararlanmak isteyen ebeveynlerin, linkte bulunan başvuru formunu 3 nüsha halinde doldurarak 18 Ağustos Cuma gününe kadar aşağıdaki adreslerden birine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru sonuçları 29 Ağustos Salı günü açıklanacak, burslu çocukların okul ücreti, burs başvurusunun değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek burs oranı kadar indirim uygulanarak hesaplanacaktır. Burs başvuruları bağımsız ve tarafsız bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Başvuru formu için tıklayınız

Formu aşağıdaki adreslere teslim edebilirsiniz.

Adres 1: Koşan Kaplumbağa Anaokulu, Emin Onat Sk, No: 11, Moda, Kadıköy/İstanbul
(Haftaiçi 09.00-18.00 saatleri arasında)

Adres 2: Zihni Müzik
Mühürdar Caddesi Akmar Pasajı 62/13
Kadıköy / İstanbul Tel: 0216 3365009 (11.30-19.30 saatleri arasında)

Sorularınız için: iletisim@kosankaplumbagaanaokulu.k12.tr