Duygu ve İhtiyaç Seti

Öğrenmede Katılım ve Barış Serisi’nin ilk ürünü olan bu set ile BBOM’un “Demokratik Yönetim” yaklaşımının tüm öğrenme ortamlarında yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı umuyoruz. BBOM Derneği’nin Demokratik Yönetim Çemberi tarafından hazırlanan kart seti, kartların tasarımlarında çocukların katkıları ve geribildirimleriyle tamamlandı.

BBOM Eğitim Modeli’nin 4 temel ekseninden biri olan Demokratik Yönetim ekseni, çocukların katılım hakkını öğrenme ortamlarında hayata geçirmeyi hedefler. Bu yaklaşımda öğrenme ortamındaki tüm bireylerin kendini ifade etmesine, birbirlerini dinlemesine ve anlamasına yol açmak, çocukların katılım hakkının hayata geçebilmesinin başlangıç noktasıdır. Bu setin çocukların önce kendileriyle daha sonra birbirleriyle bağlantı kurup duygu ve ihtiyaçlarını ifade edebilmelerininin önünü açacağını ve böylece katılım yolculuğunda güvenli bir başlangıç yapabilmelerini kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Duygu ve İhtiyaç Seti ile sınıf, atölye ve evlerde çocuklarla ve çocuklar arasında katılımı sağlayacak güvenli zeminlerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz

Duygu ve İhtiyaç Seti ve BBOM Yayınları ilgili detaylı bilgiye aşağıda bağlantısı verilen yayın kataloğundan ulaşabilirsiniz.

Yayın kataloğunu görmek için tıklayın.

Daha fazlası için bize mail yoluyla kitap@baskabirokulmumkun.net adresinden ulaşabilirsiniz.