Ekoloji Takvimi El Kitabı

BBOM Derneği’nin Ekoloji Çalışma Grubu’nun farklı kaynaklardan derleyerek hazırladığı Ekoloji El Kitabı ile sizler de sınıflarınızda ve okullarınızda BBOM Eğitim Modeli’nin ekolojik duruşunda ifade bulan enerjinin ve doğal kaynakların doğru kullanımı, tüketimin asgari
düzeye indirilmesi ve sürdürülebilir yaşam modellerine ilişkin ilkeleri hayata geçirebilirsiniz.

Bu kitapta aylık başlıklarda derlediğimiz doğa olayları ile dünya ve yaşamla ilgili belirli günleri ve haftaları takip edebilir ve ders planlarınızı yaparken bu bilgileri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Takvimde yer alan gün ve haftalara ek olarak yine aylık düzende hazırlanan bahçe, bostan ve beslenme ile ilgili fikirlere, atölye ve kitap önerilerine, ekoloji ile ilgili temel bilgilere ulaşabilir, tüm bunları eğitim süreçlerinizle kendi doğallığında bütünleştirebilirsiniz.

Ekoloji Takvimi El Kitabı ve BBOM Yayınları ilgili detaylı bilgiye aşağıda bağlantısı verilen yayın kataloğundan ulaşabilirsiniz.

Yayın kataloğunu görmek için tıklayın.

Daha fazlası için bize mail yoluyla kitap@baskabirokulmumkun.net adresinden ulaşabilirsiniz.

BBOM Derneği’nin önerdiği eğitim modelinde 4 temel eksenden biri olan ekolojiyi sınıflarımızda daha çok yaşatabilmek için Ekoloji Çemberi tarafından hazırlanan 2019 Ekoloji Takvimi’ni de buraya tıklayarak indirebilirsiniz.