Sevgili BBOM Gönüllüsü;

BBOM Derneğine bir şekilde destek olmak istemenden çok mutlu olduk 🙂

Aslında sana o kadar çok ihtiyacımız var ki! 8 yılı aşkın bir süredir tamamen gönüllü emekle çalışıp duruyoruz. Emin ol ki, bu satırları okuduğun şu an bile bir yerlerde bir BBOM faaliyeti gerçekleşiyor. Bir yerlerde insanlar yeni BBOM okulları açmak için bir araya geliyor; ülkenin dört bir yanından öğretmenler çeşitli eğitim projelerimize katılıyor; birçok gönüllü yeni BBOM projeleri için soluk vermeden çalışıyor.

Neden mi? Çünkü ülkedeki eğitim sorunları hepimizi bir yerlerimizden yakıyor ve biz bunlardan kurtulmak için “başka bir okul mümkün” diyoruz.

Ama biz bunları sen olmadan yapamayız !

Ne yapabilirim mi diyorsun?

Bunu cevabını bulmadan  sana biraz nasıl çalıştığımızı anlatalım. BBOM ailesi yapısı gereği Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış durumda. Ankara, İzmir, Bodrum gibi BBOM okulları veya girişimleri olan yerlerde BBOM gönüllüleri fiziksel olarak bir araya gelebiliyorlar. Ama bu yerler dışında kalan gönüllüler çoğu zaman birbirlerini görmeden, hatta fiziksel olarak tanımadan, internet üzerinden işlerini yapıyorlar. Her ne kadar sanal alemin sıkıcı ve asosyal yapısı içinde olsa da emin ol koyacağın katkı hem senin hem de başkalarının yüzünü gülümsetecek; ve beklemediğin dostluklar kuracaksın. Bu arada gerektiğinde belli konularda karar almak/tartışmak için geniş katılımlı çalıştaylar da düzenliyoruz.

Senin neler yapabileceğine gelince… Aslında cevap basit: elinden ne geliyorsa! Çeviri ve tashih, editörlük, araştırma, proje yazımı, görsel tasarım, bülten hazırlama, toplantı organizasyonları vs. bir çok işimiz var ucundan tutulacak.

Bize ulaşmak istersen : iletisim@baskabirokulmumkun.net

Bizim için koyabileceğin katkının iyisi, kötüsü, azı, çoğu yok. Her türden desteğe ihtiyacımız var. Çünkü beraber yapacak çok işimiz var.

Seninle daha güçlüyüz!

*Tüm soruların için her zaman iletisim@baskabirokulmumkun.net adresinden bize yazabilirsin.