Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nda Erken Kayıt Dönemi Başladı!

Doğa, iki senedir aşçımız Gül ve nöbetçi öğretmenle okula ilk giren kapluşlardan. Güne, müdürümüz Neslihan’la meditasyon yaparak başlamak en sevdiği… İlir bahçedeki toprağı eşeleyip solucan çıkarmaya bayılıyor. Deniz ve Mahir trambolinin gediklileri. Ali’nin favorisi sokak oyunları atölyesi; Güneş’inki yoga… Ali Güney okul meclisinde bahçeye oyuncak istedi, Mavi’nin babası işe el attı; bahçemize ahşap oyuncaklar geldi. Mercan komposta gıda atıkları atmaya, Berat hayal atölyesinde Dilara Öğretmen’le taze hayaller kurmaya, Gece Gülçin Öğretmen’le kurabiye yapmaya, Leyla Newton sıvısı deneyine, Mila sanat öğretmeni Murat’la çamurdan heykel yapmaya, Duru bahçeye kendi ektikleri çiçekleri sulamaya, Ayza, Gül’ün pişirdiği sebzeli mercimek çorbasına, Deno Duygu Öğretmen’in okuduğu hikâyelere, Aysu ritim atölyesine bayılıyor. Alp’in ve Toprak’ın anneleri bahçenin peyzaj düzenlemesini yaptırdı, Deniz’le Alaz mayısta artık yemyeşil bahçemizde yuvarlanacak. Nurşen ve Nevin öğretmenler bostana girişti bile.


Koşan Kaplumbağa çocuk ve yetişkin kaplumbağalarıyla üçüncü senesine giriyor. Merak etmeye, keşfe, birlikte büyümeye, öğrenmeye, sanatla, doğayla soluk almaya devam ediyoruz. Başka bir okulun ama en çok da başka bir hayatın mümkün olduğuna inanıyoruz.
Üçüncü senemizde aramıza katılacak yeni kaplumbağaları bekliyoruz.
Nisan itibariyle erken kayıtlarımız başladı. Kayıt koşulları için tıklayınız.
(Detaylı bilgi için bize aşağıdaki iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.)
Bahçemize, okulumuza tanışmaya bekleriz!


KOŞAN KAPLUMBAĞALAR’IN BESLENME KÜLTÜRÜ
Beslenme ve yemek düzeni, mümkün olduğunca ekolojik ve iyi tarım ürünleri kullanılarak, okulumuzun mutfağında (aşçımız tarafından) taze pişirilerek, besin dengesi, olumlu beslenme alışkanlıkları gözetilerek, çocukların itirazlarına kulak verilerek, arada acıkanlar beslenerek canı istemeyenler zorlanmayarak sağlanıyor. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ara öğün çıkıyor. Sütümüz GDO’suz ürün sertifikasına sahip olan ‘Aysun The Sütçü’den geliyor. Yoğurdumuzu aşçımız mayalıyor. Mutfağa entegre olan yemekhane/ortak faaliyet alanı çocukların sadece önlerine konulan yemeği yiyecekleri değil; yemeğin hazırlık sürecinde de sorumluluk alarak (kurabiye yapma, turşu kurma, limonata yapma, mantı kapatma gibi) gıdaları tanıdıkları ve iş bölümü becerisi edindikleri bir mekân.
Çocuklar ikindi kahvaltılarını, dönüşümlü olarak, eğitim kadromuz ve aşçımızla birlikte hazırlıyor. Aylık mönülerimiz, okul müdürümüz ve aşçımızın kontrolünde; kooperatif üyesi ebeveynlerimizden oluşan Beslenme Çalışma Grubu tarafından hazırlanıyor.


Adres: Caferağa Mah. Şehit Cem Nuri Başgül Sk, Moda, İstanbul 
Mail: 
iletisim@kosankaplumbagaanaokulu.k12.tr
Tel: 0 553 944 58 68
Web sitesi: http://kosankaplumbagaanaokulu.k12.tr/

               Bahçemize taze toprak serildi, çim tohumu ekildi, yeni ağaçlar dikildi. Her gün sırayla birimiz çocuklarla birlikte suluyoruz.