Mutlu Keçi’de Anasınıfı ve 1. Sınıf için Burs Başvuruları

Başka Bir Okul Mümkün Bodrum Eğitim Kooperatifi tarafından, 2017 – 2018 okul yılında Mutlu Keçi İlkokulu’na katılacak olan çocuklara ihtiyaçları oranında sağlanacak burslar için başvuruları almaya başladık. Bu yıl ilkokul birinci sınıflarımızla anasınıfımızda burs kontenjanımız var.
BBOM Okullarında burslar başarı değil ihtiyaç odaklıdır. Sosyal, kültürel, ekonomik farklılıkları olan çocukların bir arada eğitim-öğretim sürecine katılmalarını önemseyen, toplumsal adalet ilkesini gözeten özgün bir finansal yaklaşımla işletilen ve kar amacı gütmeyen BBOM okullarında; BBOM Derneği tarafından belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde minimum %10 burs sağlanır. Bu oranın her yıl arttırılarak %25 seviyesine çıkarılması hedeflenir. Okulumuz Mutlu Keçi’de bu yıl halihazırda % 37 civarında burs sağlanmış olup, bir kısmı kooperatifimizin bütçesinden bir kısmı da dışarıdan desteklerle oluşturulmuştur.

Okuluzda gelecek yıl da mevcut burs oranının korunması hedeflenmektedir. Kooperatifimizin burs fonuna maddi katkı koymak isteyen destekçilerimiz de aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirler.

Çocukları için burstan yararlanmak isteyen ebeveynlerin, bu bağlantıda bulunan formu 2 nüsha halinde doldurarak 5 Nisan – 20 Nisan tarihleri arasında Mutlu Keçi İlkokulu’nda Ayşen’e elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Elden teslim edemeyecek olanlar imzaladıkları formu tarayarak aysen@baskabirokulmumkun.net adresine e-posta ile gönderebilirler.

Başvuru sahiplerine 1-5 Mayıs tarihleri arasında geri dönüş yapılacak, burslu çocukların okul ücreti, burs başvurusunun değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek burs oranı kadar indirim uygulanarak hesaplanacaktır. Burs başvuruları bağımsız ve tarafsız bir komisyon tarafından değerlendirilecektir. Tüm süreçte bilgi güvenliği esas alınır.

Değerlendirme sonucunda burs alacak olan çocuğun ebeveynlerinden birinin, kooperatif genel kurul kararı gereğince, kooperatife üye olması gerekmektedir.

Sorularınız için:
Ayşen Çabuk 0 532 059 5324
aysen@baskabirokulmumkun.net

Başvuru formu için tıklayın >>>
Formu 0 532 059 5324 numaralı hattan randevu alarak aşağıdaki adrese teslim edebilirsiniz.
Mutlu Keçi İlkokulu
Kocataş Cad. No:72 Ortakent Yahşi
Bodrum Muğla