Mutlu Keçi’de Anasınıfı ve 1. Sınıf için Burs Başvuruları

Burs başvurularımız sonuçlanmıştır. Başvuranlar 0 533 383 4316 numaralı telefondan sonuçları öğrenebilirler.
________________________________________________________________________________
Başka Bir Okul Mümkün Bodrum Eğitim Kooperatifi tarafından, 2016 – 2017 okul yılı için Mutlu Keçi İlkokulu’na katılacak olan çocuklara ihtiyaçları oranında sağlanacak burslar için başvuruları almaya başladık. Bu yıl hem ilkokul sınıflarımızda hem de anasınıfımızda burs kontenjanımız var.
BBOM Okullarında burslar başarı değil ihtiyaç odaklıdır. Sosyal, kültürel, ekonomik farklılıkları olan çocukların bir arada eğitim-öğretim sürecine katılmalarını önemseyen, toplumsal adalet ilkesini gözeten özgün bir finansal yaklaşımla işletilen ve kar amacı gütmeyen BBOM okullarında; BBOM Derneği tarafından belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde minimum %10 burs sağlanır. Bu oranın her yıl arttırılarak %25 seviyesine çıkarılması hedeflenir. Okulumuz Mutlu Keçi’de bu yıl halihazırda % 28 civarında burs sağlanmış olup, bir kısmı kooperatifimizin bütçesinden bir kısmı da dışarıdan desteklerle oluşturulmuştur.

Okuluzda gelecek yıl da minimum %25 oranının korunması hedeflenmektedir. Kooperatifimizin burs fonuna maddi katkı koymak isteyen destekçilerimiz de aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bize ulaşabilirler.

Çocukları için burstan yararlanmak isteyen ebeveynlerin, bu bağlantıda bulunan formu 3 nüsha halinde doldurarak Mutlu Keçi İlkokulu’na 10 Mayıs – 25 Mayıs tarihleri arasında elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru sahiplerine 25-30 Mayıs tarihleri arasında geri dönüş yapılacak, burslu çocukların okul ücreti, burs başvurusunun değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek burs oranı kadar indirim uygulanarak hesaplanacaktır. Burs başvuruları bağımsız ve tarafsız bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucunda burs alacak olan çocuğun ebeveynlerinden birinin kooperatif genel kurul kararı gereğince kooperatife üye olması gerekmektedir.

Sorularınız için:
Feyza Eyikul 0 533 383 4316
bodrum@baskabirokulmumkun.net

Başvuru formu için tıklayın >>>
Formu 0533 383 4316 numaralı hattan randevu alarak aşağıdaki adrese teslim edebilirsiniz.
Mutlu Keçi İlkokulu
Kocataş Cad. No:72 Ortakent Yahşi
Bodrum Muğla