Nesiller 1 Arada Kampı

Öğrendiklerimizi, deneyimlerimizi ve heybemizde olanları paylaşmak adına bir araya gelmek istedik. Tüm yılın yorgunluğunu birbirimizin kalbinde dinlendirmek bir nebze. Bu niyetle tüm başlangıç programlarına katılanlarla birlikte 5 günlük bir kamp sürecimiz oldu.

Yapılandırılmamış, güne başlarken kendi ihtiyaçlarımıza göre o günün programını oluşturduğunuz bir çalışma… Bir nebze akışta olmayı ve yeni olana yer açmayı da deneyimlenmiş olduk. Bu süreçte dışarıdan katılan misafirlerimiz oldu.

Yeşil İpek Yolu’nu oluşturmaya çalışan bu üç kişi bize Avrupa’dan Hindistan’a olan yolculuklarını anlattılar. Doğallıkları, çocukluklarla ve kendi toplulukları ile olan paylaşımlarını bize aktardılar.

Köye gelmek isteyene, topluluk olmak deneyimine açık olanlara açıktı bu kamp ve bu bize nasıl organik bir yapılanma içinde olduğumuzu da gösterdi. Kamp boyunca; şiddetsiz iletişim temelinde pratikler, nefes çalışması, şefkatli eğitmen, sosyokrasi, barışçıl öğrenme, çocukla barış gibi hepsi birbirinden kıymetli atölye çalışmaları yaptık. Tabi ki en büyük öğrenme yine birbirimizle kurduğumuz bağdan doğdu, yaşarken öğrendiklerimizden…