Renkli Orman’da Bahçe Düzenlemesi Devam Ediyor

Her hafta sonu kooperatif üyelerimiz, Renkli Orman ebeveynleri ve destek veren gönüllü dostlarımızla okul bahçesinde oyun alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Çocuklarımız da hazırlık çalışmalarında bize eşlik ederek bir yandan oyuncaklarını deniyor, bir yandan da okullarının bahçesini keşfetme fırsatından yararlanıyorlar.

DSC_0140 DSC_0030

Şu ana kadar yapımı ve düzenlemesi tamamlananlar arasında bir salıncak, bir tırmanma duvarı, bir kütük piramitimiz var.

DSC_0050 DSC_0102

DSC_0028

Açılış sürecimizin gerekleri arasındaki okul çevresine çit takılması ve tuvaletler için paravanlar yerleştirilme işleri de tamamlandı.

Kooperatif eğitim komisyonumuz da Renkli Orman’daki öğrenme yolculuğunun ana hatları üzerine öğretmenlerimizle birlikte yaptığı düzenli toplantılarla çalışmaya devam ediyor. Komisyonumuzun hazırladığı “Ebeveyn Bilgilendirme Kitapçığı”mız baskıya gitmek üzere son kontrolleri bekliyor.

DSC_0083

Beslenme komisyonumuz, çocuklarımızın gelişimsel ihtiyaçları doğrultusunda çoğunluğu organik gıdalardan oluşan haftalık menüleri hazırlamak ve organik gıda tedariği üzerine çalışırken, bir taraftan da okulda yapılabilecek bahçecilik, atalık tohum bulup toplama, okul bahçesindeki zeytinlerin değerlendirilmesi konularında çalışmalarını sürdürüyor.

IMG_1281

Bizi takip eden ve desteklerini esirgemeyen Bbom İzmir dostları, hafta sonları gönüllü desteğinize, hafta içi okula yapacağınız ziyaretlere açığız!
Sorularınız ve ziyaret talepleriniz için telefon numaramız:
0 505 553 90 01 – Emel Yalamaç
0 505 565 34 55 – Yasin Sancak

*Fotoğraflar ebeveynlerin izniyle yayınlanmıştır.