Şefkatli Sınıf: İlişki Temelli Öğretmenlik ve Öğrenme

Sınıf öğretmenleri, okul yöneticileri, ebeveynler ve çocuklarla çalışan herkes için… Şefkatli Sınıf: İlişki Temelli Öğretmenlik ve Öğrenme, eğitimciler için uzun zamandır beklenen bir el kitabı! Eğitimde 45 yıllık deneyime sahip iki öğretmen; beyin araştırmalarında çığır açan buluşları, onaylanmış bir iletişim süreciyle birleştirip net bir sonuca varıyor; şefkatin olduğu yerde öğrenme de gelişir. Alıştırmalar, etkinlikler, şemalar, kartlar ve diğer materyaller, öğretmen günlük, haftalık veya yıllık ders planlarını kolay ve hızlıca hazırlamalarını sağlar.

Sura Hart ve Victoria Kindle Hodson’un yazdığı, Bediz Gürel tarafından çevrilen bu kitap, duygusal güvenli öğrenme ortamları yaratmak için pratik bir rehberdir. Sınıfta kullanılan ilkelerin aynıları, bütün okul topluluğunda uygulanabilir ve böylelikle okul topluluğu yaşamın tüm alanlarında sorumluluk sahibi, verimli ve şefkatle yaşayan bir öğrenme topluluğuna dönüşebilir.

Şefkatli Sınıf: İlişki Temelli Öğretmenlik ve Öğrenme ve BBOM Yayınları ilgili detaylı bilgiye aşağıda bağlantısı verilen yayın kataloğundan ulaşabilirsiniz.

Yayın kataloğunu görmek için tıklayın.

Daha fazlası için bize mail yoluyla kitap@baskabirokulmumkun.net adresinden ulaşabilirsiniz.